Всеукраїнська кампанія «16 днів проти насильства»

Щорічно в Україні з 25 листопада до 10 грудня включно проводиться Всеукраїнська кампанія «16 днів проти насильства», яка з 1991 року підтримується міжнародною спільнотою. Акція в Україні стартувала 25 листопада в Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок.

Дати початку та завершення Кампанії вибрані не випадково. Вони створюють символічний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства стосовно жінок та дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав людини.

Шістнадцятиденний період кампанії охоплює наступні важливі дати:

  • 25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок
  • 1 грудня – Всесвітній  день боротьби зі СНІДом
  • 2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством
  • 3 грудня – Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями
  • 5 грудня – Міжнародний день волонтера
  • 6 грудня – Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі
  • 9 грудня – Міжнародний день боротьби з корупцією
  • 10 грудня – Міжнародний день прав людини

В рамках цієї компанії в Ліцеї багатопрофільному міста Сєвєродонецьку практичним психологом Яворською Мариною Анатоліївною було проведено години психолога для учнів 10-11-х класів. Темою години психолога стало «Домашнє насилля». На уроці ліцеїсти разом з психологом з’ясовували види, причини та наслідки цього злочину. Учні були ознайомлені з офіційною статистикою, яка висвітлює відношення суспільства до питання домашнього насилля в України. Ліцеїсти були ознайомлені зі змінами до законодавства щодо домашнього та сексуального насильства, щодо притягнення до кримінальної відповідальності особи, яка вчиняє домашнє насильство.

Висновок щодо необхідності проведення щороку цієї компаніїї ліцеїсти зробили разом. «16 днів проти насильства»  це нагода ще раз нагадати громадськості про існування цих проблем у суспільстві, підвищити рівень обізнаності людей щодо усіх форм насильства, продовжити процес створення недискримінаційного простору для життя, розвитку і професійного зростання кожної людини.

Вітаємо з ДНЕМ ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ!

Сьогодні, дорогі наші ЗАХИСНИКИ та захисниці, ви залізні мури, міцні фортеці, фундамент нашої незалежності, яка здобувається кров’ю на нашій землі. Нехай Ваші сила та мужність завжди базуються на любові та підтримці рідних і близьких. І після будь-яких суперечок і баталій, які часто трапляються у повсякденному житті, вдома на вас завжди чекає затишок і мир. Міцного здоров’я, успіхів та надійного тилу! І нехай Вам завжди буде кого захищати, але не буде від кого!
Ми знаємо, що вам важко, але ми віримо у вас! Ми зробимо все, що від нас залежить, щоб ви пишалися нами!
Вітаємо з ДНЕМ ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ!

День Збройних сил України

День Збройних сил України – одне з найважливіших свят цього року, адже ЗСУ зараз є нашою опорою. День Збройних сил України відзначається щорічно 6 грудня. Це свято завжди відзначалося з гордістю та пошаною, але у 2022 році під час повномасштабної війни його важливість зросла ще більше. ЗСУ – це меч і щит України, наша опора і захист. Найкращі сини і дочки України борються за нашу незалежність і свободу своєї Батьківщини у лавах Збройних сил.
Волею випадку чи збігом обставин саме у дату початку Першого зимового походу в 1991 році парламент незалежної України прийняв закони «Про оборону України» і «Про Збройні Сили України», які мали стати продовжувачами славних бойових традицій українського війська, зокрема і Армії УНР. У цей же день було затверджено текст військової присяги, яку урочисто склав у Верховній Раді перший Міністр оборони України генерал-полковник Костянтин Морозов, а також денонсовано союзний договір від 30 грудня 1922 року, чим, фактично, було завершено героїчний чин вояків Армії УНР 70-річної давнини — визволення від більшовицької окупації України. У 2014 році рейди тилами російсько-терористичних військ здійснили сучасні військовослужбовці.
Збройні сили – це один з основних елементів стабільного і впевненого розвитку Української держави, справжня гарантія державного суверенітету. Тому у цей день ми вшановуємо всіх, хто причетний до високого і почесного звання військовослужбовця, хто обрав для себе нелегку, але достойну професію – захищати Україну, її суверенітет і незалежність.