Інформаційна кампанії «Навчайся в Україні»

Сьогодні одним із ключових викликів для України є демографічна криза та скорочення чисельності молодого населення.

Повномасштабна війна, вимушена міграція, зниження народжуваності та відтік молоді за кордон посилюють негативні демографічні тенденції, що безпосередньо впливають на людський капітал держави та її майбутній розвиток.

Особливо гостро це питання постає під час вступної кампанії, коли випускники закладів освіти ухвалюють рішення щодо продовження навчання та визначають власну освітню й професійну траєкторію.

Саме в цей період формується значна частина рішень, які впливають на те, де молоді люди здобуватимуть освіту та реалізовуватимуть свій потенціал у майбутньому.

У цьому контексті важливим завданням є посилення інформування молоді про можливості здобуття якісної вищої освіти в Україні, зокрема в закладах вищої освіти регіонів, а також популяризація переваг навчання, професійного розвитку й самореалізації у власній громаді та державі.

Для реалізації комунікаційної кампанії розроблено концепцію зовнішньої соціальної реклами та інформаційних матеріалів під єдиною рамкою «Навчайся в Україні», що включає загальнонаціональні та регіональні інформаційні продукти. Також підготовлено відеоролики кампанії «Вдома краще», спрямовані на підтримку свідомого вибору молоддю українських закладів вищої освіти.

Матеріали кампанії доступні за посиланнями:

– відеоролики кампанії «Вдома краще»: http://bit.ly/434758U;

– загальнонаціональні макети кампанії «Навчайся в Україні»: https://bit.ly/4uzugnl;

– регіональні інформаційні матеріали та приклади копірайтів: https://bit.ly/3RHZvOH.

Останній дзвоник 2026: крізь відстані, з вірою у серці!

Сьогодні, 29 травня, у нашому Ліцеї пролунав особливий дзвоник — Останній дзвоник 2026 року! Цей день завжди поєднує в собі світлу радість, легкий смуток та неймовірне тепло, але цьогоріч свято було по-особливому урочистим і невимовно щемливим.
     Ще один непростий, викликовий навчальний рік добігає кінця. Рік, який ми знову пройшли разом, попри будь-які відстані, доводячи, що для справжньої ліцейної родини немає кордонів. Ми тримали стрій, навчалися, підтримували одне одного та ставали сильнішими.
Наша гордість та надія
       Ми щиро пишаємося кожним нашим учнем! Вашою стійкістю, вашим прагненням до знань та вашими посмішками на екранах моніторів.
       Низький уклін нашим випускникам! Ви — особливе покоління. Розумні, сміливі, талановиті. Ви вдо зірок!»
        Дякуємо вчителям та батькам за залізну витримку, віру та спільну працю заради наших дітей.
Ми твердо віримо у щасливе майбутнє наших випускників, у їхній успіх та в нашу спільну Перемогу. Нехай цей крок у доросле життя буде сміливим, а крила — міцними!
Дякуємо ЗСУ за можливість навчатися та завершити цей навчальний рік!
Зі святом, рідний ліцею! Гарного й безпечного літнього відпочинку усім нам!

Без бар’єрів: будуємо суспільство рівних можливостей разом!

Сьогодні в Ліцеї багатопрофільному міста Сіверськодонецька відбувся надзвичайно важливий та змістовний захід — онлайн-вікторина для учнів 10–11 класів «Без бар’єрів: суспільство рівних можливостей»*.
Сучасний світ вимагає від нас чуйності, толерантності та розуміння. Саме тому старшокласники зібралися разом, щоб обговорити, як зробити наше суспільство відкритим і комфортним для кожного.
Як це було?
– Хмара цінностей: Зустріч розпочалася з інтерактиву. Ліцеїсти поділилися своїм баченням безбар’єрності та створили спільну хмару слів. Найголовнішими орієнтирами для учнів стали повага, рівність, підтримку та доступність.
– 6 векторів безбар’єрності: Під час інформаційного блоку розібрали ключові напрямки, які змінюють світ на краще: освітню, фізичну, економічну, цифрову, інформаційну та суспільно-політичну* безбар’єрність. Учні не просто згадали теорію, а наводили реальні приклади з життя.
– Руйнування міфів та інтерактив: Особливий азарт викликала гра «Норм чи стрьом? Безбар’єрність». Підлітки розбирали реальні життєві ситуації, вчилися відрізняти коректну й толерантну поведінку від застарілих стереотипів та міфів.

Головний висновок дня

> Безбар’єрність — це не лише про пандуси, інфраструктуру чи технології.
> Це насамперед про нашу людяність, взаємоповагу та щоденну готовність підставити плече тим, хто цього потребує.
Справжнє суспільство рівних можливостей починається з кожного з нас: з нашого слова, вчинку та ставлення до ближнього. Пишаємося нашими ліцеїстами, які вже зараз розуміють цінність інклюзивного та відкритого світу!

Журналістика, пам’ять і сила рідного слова

Напередодні Дня рідного міста Сіверськодонецька у нашому ліцеї відбулася особлива онлайн-зустріч із Заслуженим журналістом України, письменником, поетом, сценаристом та справжнім літописцем Сіверськодонецька — Семеном Перцовським.
Під час щирої та глибокої розмови ліцеїсти мали змогу не лише познайомитися з паном Семеном, а й поставити йому запитання на теми, які їх справді хвилюють і цікавлять: про професію журналіста, силу слова, історичну пам’ять, рідне місто, молодь, майбутнє України та людську стійкість у час війни.
Учні дізналися:
як розпочинався професійний шлях журналіста;
чому так важливо берегти історичну пам’ять;
що означає поняття «деокупація пам’яті»;
як слово може ставати зброєю правди;
чому молодь сьогодні є головною надією України.
Особливо вразили ліцеїстів роздуми пана Семена про рідний Сіверськодонецьк, український характер, силу людської стійкості та відповідальність журналіста перед суспільством.
Символічно, що ця зустріч відбулася саме напередодні Дня нашого міста — міста, яке живе у серцях тисяч сіверськодончан, попри тимчасову окупацію та випробування війною. Розмова стала не лише знайомством із професією журналіста, а й щирою розмовою про пам’ять, дім, правду та віру у відродження рідного Сіверськодонецька.
Попри втрату дому та багаторічного архіву через війну, Семен Аронович продовжує волонтерську діяльність, підтримує молодь і вірить у майбутнє України. Його життєва позиція стала для учнів прикладом мужності, гідності та незламності.
Дякуємо Семену Перцовському за надзвичайно теплу зустріч, мудрі слова, щирість і натхнення!
Такі зустрічі допомагають нам берегти пам’ять про рідне місто, формують справжніх громадян та вкотре нагадують:
Сіверськодонецьк — це люди, пам’ять і український характер.

ЗМІЄБОРЦІ — ПЕРШІ В ОБЛАСТІ!

Неймовірні новини, від яких перехоплює подих! Наш ліцейський рій «Змієборці» став ПЕРЕМОЖЦЕМ обласного етапу військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»)!

Пройти крізь вогонь, воду, запеклі інтелектуальні та фізичні змагання і вирвати омріяне І місце — це рівень справжніх титанів. Ви проявили козацький гарт, незламну волю до перемоги та залізне братерство.

Кожен із вас — щит і меч нашого рою. Ви з честю підтвердили своє ім’я: жоден «змій» перешкод не встояв перед вашим напором!

Дякуємо виховникам, тренерам та кожному джурі за цю історичну перемогу. Пишаємося кожним із вас!

Тиждень безпеки дорожнього руху

З 11 по 17 травня 2026 року в нашому Ліцеї проходив Тиждень безпеки дорожнього руху – тиждень важливих розмов, корисних знань і спільного усвідомлення того, що правила дорожнього руху справді рятують життя.
Протягом тижня учні 5-11 класів брали участь у єдиному онлайн-уроці «Безпека дорожнього руху – відповідальність кожного», розмірковували над щоденними ситуаціями на дорозі, вчилися бути уважними пішоходами, свідомими пасажирами та відповідальними учасниками дорожнього руху.
Учні 5-9 класів випробували свої знання під час онлайн-вікторини «PROрух: знаю правила – керую безпекою», а спільний учнівський проєкт «Дорожній код: розшифровують учні» об’єднав 5-10 класи у створенні загальної презентації про правила дорожнього руху, що допомагають берегти життя.
Під час перегляду та обговорення навчальних відеоматеріалів діти ще раз переконалися: одна хвилина неуважності на дорозі може коштувати надто дорого, а знання й дотримання правил – це турбота про себе, рідних і всіх, хто поруч.
Тиждень безпеки дорожнього руху став не просто серією заходів, а ще одним нагадуванням про те, наскільки важливо щодня обирати уважність, відповідальність і безпечну поведінку на дорозі.

Енергія Відродження — це ви! Підсумки ХІХ Екологічного марафону-2026

Наш Марафон добіг фінішної прямої!
На жаль, безпекова ситуація внесла свої корективи в наші плани. Головна цінність для нас — це життя та безпека кожного учасника, тому сьогодні ми були змушені скасувати урочисті онлайн-заходи.
Проте, це жодним чином не зменшує значущості ваших досягнень! Ми від щирого серця вітаємо кожного призера та учасника. Ваші грамоти та дипломи вже готуються до відправлення в електронному форматі, щоб стати частиною вашої особистої історії успіху.
Ми не прощаємося, а лише кажемо «до зустрічі»! Попереду у нас особлива дата. Ми вже починаємо підготовку до нашого ювілейного ХХ Екологічного марафону-2027!
Дякуємо кожному навчальному закладу, кожному вчителю та батькам за підтримку наших еко-героїв. Разом ми — сила, що відроджує світ!

Що таке День Європи для нас сьогодні?

Що таке День Європи для нас сьогодні? Це день солідарності та єдності. Спеціально до цього свята ми створили плакат, де фотографії наших ліцеїстів та педагогів утворили живу карту Європи.
Від Британії до Греції, від Польщі до Португалії — ліцейне братство тримається на зв’язку, попри тисячі кілометрів. Цей плакат — символ того, що для справжньої спільноти не існує кордонів. Ми інтегруємося, вчимося, стаємо кращими, щоб будувати наше спільне європейське майбутнє в Україні.
Ми різні, ми далеко, але ми — єдині! Бачити менше

Світло пам’яті у наших серцях

Травневі дні для Ліцею багатопрофільного міста Сєвєродонецька — це про живу пам’ять та незламний дух. 8 травня ми схиляємо голови перед усіма, чиє життя забрала найстрашніша війна ХХ століття. Ми згадуємо мужність воїнів, стійкість мирних людей, біль родин і ціну, яку людство заплатило за право жити у вільному світі
         Сьогодні слова «Ніколи знову» звучать для українців особливо гостро. Ми краще за багатьох розуміємо ціну свободи, силу єдності та значення пам’яті.
          Пам’ятаємо тих, хто переміг нацизм. Вшановуємо всіх, хто боронить Україну сьогодні. Віримо у Перемогу та мирне майбутнє нашої держави.

Екологічний марафон-2026

Організаційний комітет ХІХ відкритого онлайн-конкурсу «Екологічний марафон-2026» має честь запросити вас на урочистий захід з нагоди підбиття підсумків конкурсу та нагородження його переможців.
Щиро дякуємо кожному учаснику за активну життєву позицію, а вчителям та батькам — за підтримку та виховання екологічної свідомості у молодого покоління.
Посилання буде пізніше, через телеграм-канал