Поради до дня ЦО

Як не піддаватися паніці

70683_stress

Паніка – це психологічний стан, реакція на загрозу. Вона виражається в нападах почуття гострого страху, хвилювання й некерованого прагнення будь-якими способами уникнути небезпечної ситуації. Якщо дати паніці взяти гору над собою, можна запросто втратити контроль над ситуацією.

Так що ж все-таки робити?

Не опускати руки в кризовій ситуації і не звертати уваги на панічні чутки – порада, звичайно, хороший. Але що конкретно потрібно зробити, щоб йому наслідувати? В першу чергу заспокоїтися.

Як заспокоїтися?

Не використовуй штучних стимуляторів для заспокоєння. Краще заварити м’яту, мелісу (1ч.л на 200 м), це добре заспокоює нервову систему. Також корисно банальне молоко (викид адреналіну з’їдає кальцій, а молоко поповнює запас і так досить швидко заспокоює нерви). Кращий спосіб – навантажити себе фізично. Наприклад, прогулятися швидким кроком кілометрів 5 – 10, поки не втомитеся. Або подумайте, де ви зараз найпотрібніше, можливо, саме там вашої фізичної активності і не вистачає. Конструктивні дії – перший ворог паніки.

Що робити з самою проблемою?

Постарайтеся зібратися і обдумати ситуацію, що створилася. Потім слід взяти в руки папір з ручкою і детально розписати по пунктах:

  • яка поточна ситуація;
  • що станеться, якщо події будуть розвиватися самі по собі, без вашого втручання;
  • які результати, до яких ви хотіли б прийти в цій ситуації.
  1. Потім треба створити план дій, за яким ви можете перейти з поточної ситуації в бажану. Цей план повинен бути максимально докладним. Дуже важливо врахувати всі можливі варіанти зміни ситуації у відповідь на ваші дії. І придумати, як мінімум, два варіанти дій у відповідь на кожну можливу зміну ситуації. У результаті повинно вийти дерево рішень: «Якщо я зроблю так, то в результаті я отримаю або А, або В. Якщо ситуація почне розвиватися за типом А — я вчиню або так, або сяк».
  2. Все це краще намалювати у вигляді схеми: кружечків, з’єднаних стрілками. В такому випадку ви отримаєте можливість на власні очі побачити стежину, якою зможете крок за кроком прийти до бажаної мети.
  3. Після того, як план дій буде складено, можна ще раз прогулятися. І потім, поглядаючи час від часу на той розділ своїх записів, в якому ви описали, що станеться, якщо дозволити ситуації розвиватися самій по собі, починайте робити дії, які змінять ситуацію в бажану для вас сторону.
  4. Протистояти проблемам буває дуже важко. Але за вас це робити, на жаль, ніхто не буде. А ось допомогти, підтримати — люди можуть. Тому в критичні моменти має сенс телефонувати, приїжджати до друзів і рідних. І розмовляти з ними. Від них не убуде, а вам – відчутна підтримка.
  5. Не переїдай” інформації. Не варто сидіти, уткнувшись в телевізор або стрічку новин. Але і не перекривайте собі доступ до інформаційних потоків. Просто встановіть режим, в якому вам оптимально дізнаватися новини. Щоб створювати об’єктивну картинку, постарайтеся виокремлювати факти і не піддаватися емоціям, складайте думку на підставі декількох джерел.
  6. Перемикайся. Виконай монотонну роботу по дому: прання, прибирання або прасування відвернуть і принесуть відчуття завершеності справи.
  7. Активно і усвідомлено помагай – зараз багатьом необхідна моральна підтримка. Все це задовольнить потребу в комунікації і самоповагу.

ЗА МАТЕРІАЛАМИ: TOCHKA.NET