Турнір юних математиків пам’яті І.І.Антипова

Інформація про турнір юних математиків, який проходить в  Ліцеї багатопрофільному міста Сєвєродонецька Луганської області

Турнір юних математиків започатковано шість років тому, а перший було проведено 13 березня 2005 року. Ініціаторами турніру були вчителі Сєвєродонецького багатопрофільного ліцею Литвиненко Людмила Григорівна та Чмирьова Ганна Іванівна.

Турнір отримав ім’я першого директора школи №16 – Антипова Івана Івановича.

І.І.Антипов в 1965 році приїхав до Сєвєродонецька і почав працювати спочатку в СШ №3 учителем математики, потім директором СШ №6, а потім очолив педагогічний колектив СШ №16.

Умілий організатор, він зумів згуртувати вчителів, створити колектив творчих особистостей. Силами вчителів та батьків оформлювали кабінети, створювали матеріальну базу школи. В той період школа була признана однією з найкращих у місті. Іван Іванович деякий час очолював міське методичне об’єднання вчителів математики.

Перший турнір проводили вчителі ліцею Литвиненко Л.Г., Чмирьова Г.І., Бобонець З.М., СЗШ №14 Каламбет І.В., СЗШ №5 Валуйскова О.С., а почесним головою журі був Алексєєв В.П., в той час учитель математики СЗШ №20.

На другий турнір запросили учнів з міст Рубіжне та Лисичанськ, отже з 2006року турнір став регіональним,  а вже на третій турнір приїхали учасники з міста Луганська (середня спеціалізована школа №1).

За шість років у турнірі взяли участь 1228 учасників, 129 з яких стали призерами турніру. Своєрідний рекорд встановила учениця ліцею Каламбет Тетяна: вона стала тричі переможницею турніру. Шевченко Наталія (СЗШ №10) двічі перемагала в турнірі та один раз посіла друге місце.

Положення про проведення  турніру юних математиків пам’яті І.І. Антипова

  1. Математичний турнір пам’яті І.І. Антипова є одним з напрямків розвитку творчої особистості, заохочує учнів до поглиблення знань з математики.
  2. Турнір привчає учнів до систематичної наукової діяльності з математики.
  3. Основні задачі турніру:

– пропаганда математичних знань;

– виявлення та розвиток юних обдарувань;

4.Організатори турніру пам’яті І.І. Антипова в своїй діяльності керуються Національною доктриною розвитку освіти України у ХХІ столітті, програмою “Творча обдарованість”, Статутом  багатопрофільного ліцею.

ІІ.  Структура турніру

  1.     Турнір проводиться щорічно для учнів шкіл, ліцеїв, гімназій, колегіумів.
  2. На турнірі визначається особиста першість учнів.
  3. Турнір передбачає участь учнів 6 – 9 класів.

ІІІ.  Права учасників турніру

  1. Призери турніру нагороджуються грамотами та цінними подарунками.
  2. Переможці турніру – учні 7-их класів, можуть бути зараховані на перший курс багатопрофільного ліцею (фізико-математичний профіль) на пільгових умовах.
  3. Прізвища переможців публікують у місцевій пресі та у газеті „Ліцейський талісман”, а також розміщають на сайті турніру.

З 2009/2010 навчального року впроваджується заочний тур турніру юних математиків пам’яті І.І.Антипова В першому заочному турі турніру брали участь 55 учасників. В 2010-2011 н.р. їх уже понад 120!

Положення про турнір 2022