Профілактика COVID-19

Додаток №1

до наказу по ліцею

від 26.08.2020 р. №44

ПЕРВИННИЙ ІНСТРУКТАЖ З БЖД № 15

про дотримання учнями обмежень задля запобігання поширенню ГРВІ COVID – 19, спричиненої корона вірусом SARSCOV-2

 

 1. При перших симптомах респіраторних захворювань (підвищеній температурі, появі кашлю, нежитю або ускладненні дихання), якi ти вiдчув у закладi освiти, негайно звертайся за медичною допомогою. Повiдом класного керівника чи іншого педагогічного працiвника.
 2. Якщо ти вiдчув перелiченi симптоми поза межами закладу освiти, то негайно повідом батьків чи зателефонуй сімейному лікарю. Залишайся вдома! Самоізоляція – найдієвіший спосіб убезпечити себе від інфікування.
 3. Амбулаторне (домашнє) лікування суворо заборонене у разі, якщо людина перебуває в групі ризику або має наступні симптоми: ускладнене дихання, кровохаркання, нудоту, задуху, блювання, сплутаність свідомості.
 4. Після кожного уроку провітрюйте приміщення. Доступ чистого повітря перешкоджає розповсюдженню вірусів.
 5. Протягом дня необхідно дотримуватися правил знезараження рук:

– перед початком навчання та під час перерви;

– після відвідування санвузла (обов’язкова обробка дезінфікуючим засобом);

– після чхання, сякання, кашлю, витирання очей, причісування;

– у будь-яких інших випадках контакту в процесі роботи з предметами, які можуть забруднити (контамінувати) руки.

 1. Для гігієнічного знезараження рук учні 5-11 класів наносять мінімум 3 мл. антисептика на сухі долоні, активно втирають протягом 30 секунд. Дітям дошкільного віку та початкової школи руки необхідно протирати антисептичними вологими серветками.

Мити руки з милом слiд протягом 30-40 секунд. Якщо на поверхні рук є вірус, миття рук або їх обробка спиртовмісним розчином вб’є його.

 1. Перебуваючи на перервах та в громадських місцях, носіть маску або респіратор. Пiд час навчальних занять маску або респiратор учням носити не обов`язково.

Перед тим, як одягати маску, вимийте руки з милом або обробіть їх спиртовмісним розчином.

Одягніть маску так, щоб вона закривала рот і ніс без проміжків між обличчям і маскою.

Не торкайтеся маски під час використання, в разі дотику, обробіть руки спиртовмісним розчином або вимийте їх з милом.

Не використовуйте одноразові маски повторно.

Безпечно знімайте маску, торкаючись її тільки ззаду (не торкайтесь передньої частини маски).

Використану маску відразу викиньте у спецiальний контейнер з надписом «Для використаних масок», які розташовані у вбиральнях та біля вхоів №1, №2 до ліцею.

 1. По можливості не чіпайте руками очі, ніс, рот. Торкаючись руками очей, носа або рота, можна перенести вірус з поверхні рук до організму.
 2. Дотримуйтесь правил респіраторної гігієни. При кашлі або чханні прикривайте рот і ніс серветкою або згином ліктя. Використану серветку відразу викидайте у спеціальний контейнер з надписом «Для використаних масок».
 3. Дотримуйтесь дистанції. Тримайтесь від людей на відстані мінімум 1,5 – 2 метра, особливо, якщо у них кашель, нежить, підвищена температура. Кашляючи або чхаючи, людина, яка хворіє на респіраторну інфекцію, поширює навколо себе дрібні краплі, що містять вірус. Якщо ви перебуваєте занадто близько до такої людини, то можете заразитися при вдиханнi повітря.
 4. Критерії за якими людина може вважатися контактною:
 • особа проживає в одному домі з хворим на COVID-19;
 • особа мала прямий фізичний контакт з хворим на COVID-19 (наприклад, через рукостискання);
 • особа мала контакт із слизовими виділеннями з дихальних шляхів хворого на COVID-19 та не використовувала засоби індивідуального захисту;
 • особа контактувала із хворим на COVID-19 на відстані до одного метру протягом 15 хвилин і більше та не використовувала засоби індивідуального захисту;
 • контакт в літаку в межах двох сидінь з хворим на COVID-19 (супутники подорожі).

Освітній_процес_на_період_карантину_2020